środa, 15 marca 2017

Czy warto przebaczać?


Niestety przychodzą momenty kiedy wszystko w naszym życiu obraca się o 180 stopni. Popełniamy błędy, za które potem ponosimy konsekwencje. Jedni robią to świadomie, inni nie do końca.
Mówimy coś czego nie mieliśmy w zamiarze. Drobne niewinne sytuacje mogą przewrócić się przeciwko nam. Ranimy osoby, które kochamy, choć wcale tego nie chcemy. Wystarczą nieświadome
słowa, czy nieprzyjemne sytuacje, które nastąpiły z powodu nadmiaru emocji. Jak bardzo byśmy potem tego nie żałowali to czasu nie cofniemy. Czasami słowa, prośby, miłość którą darzymy tę osobę nie wystarczą. Zostaja nam tylko piękne wspomnienia. Przeszłość, którą chcielibyśmy kontynuować. Jednak czy warto to wszystko przekreślać? Na wstępie się poddać? Czy warto dać sobie drugą szansę? Na pewno spotkaliście się z powiedzeniem „nie warto wchodzić dwa razy do tej samej rzeki”. Czy aby na pewno w każdej sytuacji? Jeżeli nadal ci zależy i choćbyś chciał o tej osobie zapomnieć nie jesteś w stanie. Próbujesz, ale jest to niemożliwe.. Cala twoja przeszłość wiązała sie własnie nią. Wszystko ci się z nią kojarzy. Nikt nie zna ciebie tak jak ona. Brakuje ci jej uśmiechu, wspólnych rozmów, mądrych rad i wsparcia. Moim zdaniem warto walczyc o to na czym nam naprawde zależy. Oczywiście, nie mamy gwarancji że wszystko się ułoży i będzie jak dawniej, ale dopóki tego nie sprawdzimy, to się nie dowiemy. W takiej sytuacji człowiek nie ma nic do stracenia. Może jedynie zyskać, a dokładniej odzyskać osobę, która jest dla nas kimś więcej niż zwykłą znajomą.. Co jeżeli jej też zależy? Tęskni tak samo i chciałaby to wszystko odzyskać? Skreślanie tego co jest silniejsze, niż nam się może wydawać jest błędne. Trzeba myśleć pozytywnie i dawać sobie nawzajem drugą szansę. Odbudowanie tak silnej więzi, zapomnienie o tym co złe i przykre, zbudowanie zaufania na nowo, nie będzie juz tak łatwe jak za pierwszym razem, ale chcieć znaczy móc. Trzeba patrzeć w przyszłość i skupić sie na tym co jest dla nas ważne. Na tym co nam daje szczęście. Niekiedy błędy, które popełniamy uświadamiają nam jak bardzo ważną jest dla nas ta osoba. Jak wiele jej zawdzięczamy i jak bardzo ją kochamy. Niestety czasami jest juz za późno, ale nie zawsze! W niektórych przypadkach tego typu kryzys, jeżeli tak to mogę nazwać bardzo wzmacnia różne relacje. 23 komentarze:

 1. Co do: "Na pewno spotkaliście się z powiedzeniem „nie warto wchodzić dwa razy do tej samej rzeki”. Czy aby na pewno w każdej sytuacji?"
  Powiedzenie brzmi: "Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki".
  A to dlatego, jak śpiewała Pocahontas, że "woda ciągle płynie, wciąż się zmienia" ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja uważam, że czasem takie sytuacje to bodziec, dzięki któremu zaczynamy w swoim życiu nowy rozdział. Nie warto kurczowo trzymać się starych relacji tylko ze względu na przyzwyczajenie :)
  Pozdrawiam :*
  NATFORART klik

  OdpowiedzUsuń
 3. jaka ty jesteś śliczna ♥ piękna stylizacja

  OdpowiedzUsuń
 4. Jesteś urocza, ciekawy, a przede wszystkim przemyślany wpis.
  http://momentdlamniee.blogspot.com/2017/03/h-stylizacja.html
  Zostaję tutaj!

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna kurteczka i stylizacja super :)
  Prosze o glos ❤http://szyciowyblogroku.pl/zgloszenie/mnisiowo/

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękne zdjęcia :) obserwuje i pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wiele razy zastanawiałam sie nad tym o czym piszesz... I tak na prawdę nigdy nie znajdziemy chyba odpowiedniej odpowiedzi na stawiane sobie pytania. Jednak, ja wiem, że warto dać drugą szansę, czasem nawet trzecia i czwartą. Bo kto z nas nie popełnia błędów? Jeśli czujemy, ze powinniśmy dać komus kolejną szansę, to tak należy zrobić. Żałuje zazwyczaj tego czego nie zrobiliśmy :) Pozdrawiam serdecznie, świetna stylizacja :)

  www.this-iss-it.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Czasami po prostu niektóre sprawy muszą być rozwiązywane po dłuższym czasie, kiedy obydwie strony zrozumieją sytuację i wytłumaczą sobie co miały na myśli. :)

  W wolnej chwili zapraszam do siebie http://flawlessgold.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Czasami przebaczyć jest bardzo trudno ja sama nie raz nie potrafię wybaczyć tego co kiedyś jakaś osoba mi zrobiła ;P
  Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 10. Tak, czasami się dzieje, że jest inaczej niż chcemy, a potem trudno to naprawić, mimo najszczerszych chęci. Choć czasem lepiej odpuścić, bo widocznie tak miało być.

  Piękne zdjęcia. Obserwuję!
  Fotografia sposobem wyrazu - blog

  OdpowiedzUsuń
 11. Dużą uwagę zwróciłam na Twoją stylizację, jest taka uniwersalna i klasyczna. Takie kurtki uwielbiam najbardziej, bo pasują do dosłownie wszystkiego! Ma genialny krój. Dodatkowo to upięcie włosów jest cudowne... <3

  Pozdrawiam serdecznie, Justlyjass.blogspot.com :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Świetnie wyglądasz! Super bluzka i bardzo fajna fryzurka :)
  Ps. Fajny blog :) Obserwuję i zapraszam Cię do mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Świetnie wyglądasz! Super stylizacja :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Wyglądasz pięknie! <3

  Będzie mi meeega miło, jeśli zajrzysz na mój:
  - BLOG
  - V I N T E D (obniżki cen!)
  - INSTAGRAM
  - FANPAGE

  OdpowiedzUsuń
 15. To bardzo sporny temat. Jedni chcą przebaczać, drudzy nie. Tu też chodzi o indywidualne podejście każdego. Mimo to zgadzam się z Tobą, jeśli tesknimy za kimś, może jednak warto

  magdawiglusz.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 16. Piękna fryzura :)
  Zapraszam do mnie, może wspólna obserwacja? :)

  veronicalucy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 17. Niestety czasami, żeby coś docenić trzeba to stracić. Bardzo mądry post, ślicznie wyglądasz! Obserwuję :)

  Zapraszam na mojego nowego bloga ~vile rose

  OdpowiedzUsuń
 18. Temat bardzo na czasie w moim przypadku... Dzięki za motywacje swoim wpisem. Zdjęcia są urocze :)
  zmienicswiat.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 19. Świetny post :) piękne zdjęcia http://sandra-jedrzejak.blogspot.com/?m=1

  OdpowiedzUsuń